Zavolejte nám (Po-Pá 7-17)
Popis a parametry
Zip´in 2 airbagová vesta/ vložka
Zip´in 2 airbagová…
13 119 Kč

Popis produktu

 

Zip´in koncept

  Airbagová vložka Zip'In 2 lze nosit samostatně nebo pod schváleným vnějším oděvem (doporučeno). Spojení airbagu s vnějším zipem trvá jen několik sekund.     Upozornění: Musíte si vybrat stejnou velikost pro váš airbag Zip'In a kompatibilní vnější oděv.

Ochrana a objem airbagu

 Unikátní tvar našeho Helite airbagu nabízí plnou ochranu, absorbuje nárazy a stabilizuje celý horní trup od hlavy po kostrč. Pro optimální tlak se objem plynu pohybuje mezi 17 a 27 litry (největší na trhu) v závislosti na velikosti airbagu.

 
Ultra rychlá detekce pádu

 V případě pádu se airbag nafoukne za méně než 0,1 sekundy a nabízí optimální

ochranu před nárazem od hlavy až ke kostrči.


Mechanicky spouštěcí systém

Helite airbagy jsou mechanické, aby se zabránilo neočekávané aktivaci airbagů a výměně baterií. Jedná se o systém připravený k použití, který můžete znovu sami aktivovat.

Sedlový popruh                                 

  S každým airbagem Zip'In je dodáván sedlový popruh. Z bezpečnostních důvodů, větší spolehlivosti a rychlejšímu nafouknutí je důležité jej správně nainstalovat a používat. Pro instalaci popruhu na sedlo nejsou nutné žádné speciální nástroje ani technické znalosti.

 

Reaktivace

 

  Rychlá a snadná výměna CO2 bombičky. Velikost bombičky je úměrná velikosti Zip'In airbagu. Jedna bombička je vždy součástí vašeho airbagu.    Doporučujeme, abyste si po nafouknutí nechali rychle vyměnit další bombičku.

 

 

2 v 1

Vzhledem k centrálnímu zipu lze airbag nosit samostatně, ale doporučuje se nosit airbag se schváleným vnějším oděvem, aby nedošlo k poškození airbagu v případě pádu.

 

Neviditelný airbag

Diskrétní design airbagu Zip'In 2 umožňuje jeho nošení s jakýmkoli schváleným vnějším oděvem a je tak prakticky neviditelný.

Komfort

 Vesta Zip'In 2 zajišťuje maximální pohodlí a velkou volnost pohybu při jízdě: pružné boky, prodyšná síťovina, snížení hmotnosti bombičky.


Prodyšnost

 Prodyšná síťovina po stranách a v středu zad pro optimální větrání a perfektní padnutí.

 

 

 

Údržba a složení

   81% polyamid, 19% elastan, 100% polyurethan, 89% nylon, 11% polyester

 

 

Časté otázky

Mohu nosit airbagovou vložku Zip´in 2 samostatně?

Zip’In 2 lze nosit jako samostatnou vestu. Důrazně však doporučujeme nosit jej pod schváleným a tedy kompatibilním zevnějškem. Tato kompatibilita je označena štítkem Zip’In všitým do airbagové vložky Zip’In 2 a kompatibilním svrchním oděvem. Toto doporučení je založeno na skutečnosti, že látka podšívky airbagu je křehčí, a proto se může snáze poškodit, pokud jezdec spadne na ostré nebo špičaté předměty. Nošení Zip'In 2 pod schváleným vnějším oděvem lépe ochrání airbag před možným poškozením.

Mohu prát airbag Zip'in 2?

Ne, nesmíte Zip'in airbag prát v pračce nebo ho ponořit do vody. Doporučujeme ho vyčistit měkkým hadříkem a mýdlovou vodou nebo dětskými ubrousky (žádné mycí prostředky, tyto výrobky mohou mít na tkaninu nežádoucí vliv). Nikdy nedávejte airbag Zip'in do bubnové sušičky, na topení nebo vedle zdroje tepla. Jakmile je váš airbag čistý, uložte jej na suchém místě mimo vlhkost.

Může se airbag sám od sebe aktivovat? Co když se zapomenu odepnout?

Helite airbagy jsou mechanické, aby nedošlo k neočekávané aktivaci airbagu. Nechtěné nafouknutí je extrémně vzácné. Tažná síla potřebná k aktivaci airbagu je v rozmezí od 20 do 30 kg v závislosti na velikosti. Pokud se jezdec zapomene odpojit od sedla, ucítí silné napětí na saku nebo bundě před tím, než se airbag zaktivuje. Jako bezpečnostní pás v autě, připojit a odpojit trhačku k sedlovému popruhu, se rychle stane zvykem.

Je airbag znovu použitelný?

Ano, pokud je airbag v dobrém stavu (žádné otvory, trhliny), můžete jej znovu použít. Je to snadné, můžete systém znovu aktivovat  během 2 minut sami, bez zaslání své vesty zpět do Helite. Je nutné pouze vyměnit CO2 bombičku za novou, k dispozici u všech dealerů Helite po celém světě (seznam najdete na našich webových stránkách www.helite.cz). Při výměně bombičky zkontrolujte velikost airbagu. Pokud máte nějaké pochybnosti o správném používání airbagu je Vám náš tým k dispozici.

Jaký je rozdíl mezi airbagovou vložkou Zip´in 1 a Zip´in 2?

Oba airbagy poskytují vysokou úroveň ochrany. Zip'In 2 poskytuje vylepšení zejména v použití a integraci airbagu:
- Byl přidán centrální zip pro nošení Zip'In 2 samostatně nebo se schváleným vnějším oděvem (upřednostňovaná verze)
- Vylepšení tvaru airbagu nabízí lepší integraci do vnějšího oděvu a větší objem ochrany na hrudníku
- Snížení hmotnosti bombičky pro vyšší pohodlí

Jak mohu kombinovat Zip'In 2 s vnějším oděvem (vesta, bunda,sako) ?

Je to jednoduché a trvá to jen několik sekund. Stačí kombinovat airbag Zip'In 2  s vnějším oděvem (s nebo bez zipu). Kompatibilita je vždy označena štítkem Zip'In. Upozornění: velikost vnějšího oděvu a airbagu Zip'In 2 musí být stejné. Například airbag Zip'In 2 velikosti M musí být vždy spojen s kompatibilním vnějším oděvem o velikosti M. Chcete-li znát svou velikost, podívejte se do naší tabulky velikostí. Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vezměte větší velikost.

 

Zobrazit celý popis