Zavolejte nám (Po-Pá 7-17)
Popis a parametry
Skútr AK 550i ABS - modrá matná
Skútr AK 550i ABS -…
264 990 Kč

Popis produktu

The Thrills of Touring

DYNAMIKA PROTKNUTÁ KOMFORTEM

Skútr, který bude psát historii. Ke svému 50ti letému výročí si KYMCO darovalo technologický klenot a zároveň posunulo hranice vývoje sportovních skútrů. S modelem AK 550i KYMCO zahajuje novou éru skútrů nazvanou Super Touring.

Vybaven revolučními technologiemi, nejmodernějšími prvky a jedinečnými konstrukčními řešeními spojuje to nejlepší ze dvou světů. Tento zástupce kategorie Super Touring Scooter nabízí komfort a luxus maxiskútru a zároveň dynamiku motocyklu.

Vyzkoušejte ho právě teď a objevte prvního svého druhu ve všech jeho detailech.

PŘESNÉ NÁČINÍ PRO PERFEKTNÍ STOPU

UPSIDE-DOWN VIDLICE | HORIZONTÁLNÍ CENTRÁLNÍ TLUMIČ | ODLEHČENÉ ALU RÁFKY

AK 550i byl zkonstruován na půdorysu svého hliníkového mostového rámu s cílem nově definovat pojem dynamika ve skútrovém světě a i díky tomu v konstrukci podvozku takříkajíc nezůstal kámen na kameni.

Výchozím bodem je celá soustava pohonu, která je zde kompletně oddělena od motoru. Díky tomu a použití odlehčených alu ráfků se razantně snížily neodpružené hmoty. Tomu napomáhá i lehká hliníková zadní kyvná vidlice s typicky motocyklovým pohonem pomocí kevlarového řemenu a odpružením pomocí centrálního tlumiče.

Díky téměř horizontální pozici tlumiče ve spolupráci s citlivou přední up-side down vidlicí podvozek nabízí široké rozpětí tlumení, od sportovně progresivního až po komfortně harmonické.

BEZKOMPROMISNÍBRZDY

TO NEJLEPŠÍ PRO MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ

MONOBLOKY BREMBO | ABS BOSCH 9.1

Poprvé v historii jsou zde použity brzdové monoblokové třmeny tradiční značky Brembo. A celá brzdová soustava se dvěma kotouči vpředu a jedním vzadu je hodna svého jména.

Citlivé přibrždění nebo nekompromisní nouzové brždění, spolupráce brzd a podvozku přesvědčí jak běžné jezdce, tak i experty. Kromě toho je samozřejmě vybaven nejnovějším a nejlehčím systémem ABS 9.1 od Bosche, které díky svým jemným regulačním intervalům ještě zvyšuje bezpečnost v provozu.

INOVATIVNÍ PODVOZEK

NOVÝ STANDARD V ERGONOMII

NÍZKÉ TĚŽIŠTĚ | MODERNÍ PŘÍSTROJOVKA | VÝŠKOVĚ SEŘIDITELNÝ ŠTÍTEK | VYHŘÍVANÉ RUKOJETI

Nový koncept ergonomie AK 550i ABS s centrální nízko umístěnou pozicí jezdce není jen výhodný pro osoby menšího vzrůstu, ale navíc ještě snižuje těžiště celého stroje. Díky dlouhému sedlu a velkoplošným podlážkám pro nohy ale i velcí piloty zaujmou pohodlnou sportovní polohu, ve které se dají ukrajovat stovky kilometrů.

Výškově seřiditelný větrný štítek umožňuje individuální nastavení a skvěle kryje jezdce i v nepřízni počasí. Vyhřívané rukojeti už jen dotvářejí kompletní paket výbavy a nedovolí, aby Vám za jízdy trpěly ruce chladem. Na volbě a pozici ovladačů je velmi dobře patrná dlouholetá zkušenost vývojářů značky KYMCO s vývojem skútrů.

 

 

Naopak zcela překvapí pohled na virtuální přístrojovou desku. Neinformuje pouze o všech standartních údajích vozidla, jako například tlaku v pneumatikách, nýbrž nabízí nové možnosti v oblasti infotainmentu.

Kontrastní LED display se tímo stává hlavní informační centrálou AK 550i ABS. I přes štíhlou sportovní siluetu ani zde nechybí klasické turistické prvky, jako velkorysý úložný prostor pod sedačkou a další dvě uzamykatelné schránky v přední části s USB zásuvkou pro nabíjení smartphonu.

 

KYMCO NOODOE

PRŮVODCE DIGITALNÍ REVOLUCÍ

Systém KYMCO NOODOE reprezentuje zcela novou éru v oblasti motocyklů. Například se jeho pomocí dá propojit a synchronizovat přístrojovka AK 550i ABS se smartphonem. Těšte se na brilantní souhru technologií a dat Vašeho okolí, umožní Vám ještě dokonalejší zážitek z Vašeho AK 550i ABS.

STRHUJÍCÍ DESIGN

NÁSTUP ZCELA NOVÉ GENERACE

ELEGANTNÍ LINIE | PLNĚ LED SVĚTLOMETY | MIX UŠLECHTILÝCH MATERIALŮ

AK 550i ABS se svojí perfektní atletickou figurou naprosto vymyká běžným masám. Optická souhra LED světlometů s ostře řezanými hranami a příjemných materiálů dodávají tomuto vozidlu zvláštní přitažlivost, která bude každého majitele denně naplňovat pýchou. AK 550i ABS je archetypem nové třídy Super Touring Scooter.

 

 

EXTRÉMNĚ LEHKÝ HLINÍKOVÝ RÁM

ZÁKLAD SKVĚLÝCH JÍZDNÍCH VLASTNOSTÍ

Při pohledu pod kabát modelu KYMCO AK 550i ABS se okamžitě odhalí výchozí bod tohoto revolučního konceptu: jeho rám. Hlavní cíl, vyvinout lehký a obratný maxiskútr, nelze za pomoci stávajících konstrukčních řešení splnit.

 

 

 

Proto adaptovali vyvojáři technologie, které se jinak používají v segmentu superbiků. Výsledkem je extrémně lehký a zároveň pevný hliníkový mostový rám, který je základním kamenem doteď nepoznané lehkosti řízení a zatáčení.

V samotném srdci AK 550i ABS se nacházejí rovněž revoluční technologie. Například pevné uložení motoru a samostatná kyvná zadní vidlice s pohonem kevlarovým řemenem.
Systém se dvěma protiběžnými vyvažovacími hřídeli dodává motoru AK 550i ABS sametový běh s minimem vibrací.

HIGHTECH MOTOR

NOVÉ SRDCE S VYSOKÝM VÝKONEM

ZAPALOVÁNÍ CROSS-PLANE | ZDVIHOVÝ OBJEM 550 CCM | VÝKON 39,3 KW

 

Kolem motoru AK 550i ABS se vše točí – a to nejen v přeneseném smyslu slova. Protože i tento dvouválec se řídí základními zásadami centralizace hmoty pro skvělé jízdní vlastnosti.

Tento agregát o objemu 550 ccm je typickým příkladem moderní konstrukce motorů: nízký, kompaktní a promyšlený. Tento kultivovaný dvouválec s elektronickým vstřikováním paliva, čtyřmi ventily na válec a zapalováním cross-plane nadchne spontání reakcí na plynovou rukojeť a plynulou a dobře kontrolovatelnou dodávkou výkonu.

Jen zřídka byl pohon skútru tak precizně dávkovatelný pouze pomocí plynové rukojeti. Jedním z dalších důvodů pro přímou a lineární reakci na pohyb plynové rukojeti ja také nově vyvinutá spojka v olejové lázni.

 

 

DUAL POWER MODE

INTELIGENTNÍ POMOCNÍK PRO ABSOLUTNÍ KONTROLU V DEŠTI

Dále je AK 550i ABS vybaven dvěma motorovými módy, standardní FULL a ten s názvem RAIN umožňující jezdci pomocí jemnější reakce na plyn vyšší míru bezpečnosti a kontroly při zhoršených povětrnostních podmínkách.

Full PowerRain Mode

TECHNICKÁ DATA

Výkon 37,5 kw (51 PS) při 7500 ot./min
Hmotnost provozní 230 kg
Rozměry (d / š / v) 2220 / 795 / 1450 mm
Výška sedla 790 mm
Objem nádrže 14,5 l
Motor kapalinou chlazený čtyřtaktní dvouválec se vstřikováním paliva
Zvihový objem 550 ccm
Startér elektrický
Pohon otevřený pohon řemenem
Převodovka bezestupňový variátor
Přední odpružení 41mm Up-Side-Down vidlice
Zadní odpružení mono tlumič
Brzdy vpředu 2 WAVE kotouče Brembo (270 mm ø) s ABS
Brzdy vzadu 1 WAVE kotouč (260 mm ø) s ABS
Pneumatiky vpředu 120/70-15
Pneumatiky vzadu 160/60-15
Spotřeba / emise EURO 4 / spotřeba paliva (l/100 km) Ø 5l;
CO2 emise 116g/km

* Veškeré ceny jsou včetně současné zákonné daně z přidané hodnoty a nákladů za dopravu. Jsou to doporučené prodejní ceny.

ŘIDIČSKÉ OPRÁVNĚNÍ

AK 550i ABS smíte řídit, pokud jste držitelem jedné z následujících skupin řidičského oprávnění

ą

Zobrazit celý popis